İzmir Torbalı Huzurevi

Blog admin Nisan 29, 2022

İzmir Torbalı huzurevi yaşlı bireylerin korunması temel ihtiyaçlarını karşılaması ve yalnız kalmaması adına kurulmuş olan yardımcı bir kuruluştur. Yaşını doldurmuş ve bakıma muhtaç olan yaşlıların kimsesi olmayınca bu kurumlara başvuru yapıyorlar gerekli şartları karşılar nitelikte oldukları zaman hemen kabul ediliyorlar. Yaşlı bakımları için son derece önem taşır.

Huzurevinde hem hemşire hem doktor hem de yaşlı bakım teknisyeni görev alır. Yaşlı olan bireyler ile günün belli saatlerinde ilgilenen bu sağlık çalışanları hastalar için en uygun yemek listesini hazırlarlar. Yaşlıların kişisel bakımları yapılabilsin diye özel odalar vardır. Hem kadınlara hem erkeklere kişisel bakım uygulanır.

Hastalara Kimler Bakar?

 İzmir Torbalı huzurevi oldukça donanımlı olan bir yerdir. Hastaların temel bakımları hasta bakıcılar tarafından yapılırken sağlık ile ilgili olan bakımlarına doktorlar ve hemşireler bakıyor. Günlük gıda takviyeleri her birey için farklıdır. Hasta olan, şeker, tansiyon gibi hastalıkları bulunan kişilerin yemekleri farklı ve özel bir şekilde pişiriliyor. En önemli olan kişisel bakımlardan banyo ve kuaför ihtiyaçları da yaşlılarımıza sağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra bahçe işleri ile uğraşmak isteyen kişiler bahçe tarafını kullanabilir. El örgüsü ve benzeri aktiviteleri yapabilirsiniz. Ayrıca spor ve müzikle ilgilenmek isteyenler için de tüm imkânlar sunulmaktadır.

 

Huzur Evleri Ne İşe Yarar?

İzmir Torbalı huzurevi yaşlıların temel gereksinimlerini karşılar. Kimsesi olmayan ve sevgiye ilgiye muhtaç olan bireylere özenle bakılır. Yaşlı bireyler biraz daha hassas olabiliyor. Bu yüzden bunlara hassas davranılması gerekiliyor. Yaşlı hastalar için seçilecek yataklar da önem taşır. Firma elemanlarımız bu konuda deneyimli kişilerdir.

Temiz ve huzurlu bir ortam için firmamızdan yararlanabilirsiniz. Hastaların hastalanmaması için düzenli tetkikler yapılır ve hasta yatakları düzenli olarak değiştirilir. Hastalar kendilerini iyi hissetmedikleri zaman hasta bakıcılar yaşlı ve hasta bireyleri ile özel olarak ilgilenirler. Yaşlılar bakıma muhtaç oldukları için onlara özel bir hizmet sunuluyor. Huzur evleri aynı zamanda hastaları korumak ve onları güvende tutmak için kurulmuşlardır.

#İzmir Torbalı Huzurevi
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.