İzmir Özel Huzurevleri

Blog admin Nisan 28, 2022

İzmir özel huzurevleri, ev ortamıyla yaşlı vatandaşlara hizmet sağlamaya devam ediyor. Huzurevleri hastaneye yatmasına lüzum olmayan ancak evde bakımının da mümkün olmayan yaşlı insanların kaldıkları yerlerdir. Hastane gibi kurulan huzurevlerinde tıbbi bakım hizmeti verildiği gibi fiziksel ve psikolojik destek de sağlanır. Huzurevi görevlileri, bünyesinde yaşamakta olan sakinlerine en iyi ve kaliteli hizmet verebilmek için titizlikle ve büyük bir özveriyle çalışırlar. Huzurevleri, yaşlılık döneminde bakıma en fazla ihtiyacı olan yaşlılarımızın daha iyi bir yaşam sürebilmesi için kurulmuştur.

Huzurevine Kimler Girebilir?

Türkiye’de huzurevlerine 60 yaş ve üstü vatandaşlar alınır. Özel huzurevleri ise 55 yaş ve üstü yaşlılara hizmet veriliyor. Kişi huzurevinde yaşama kararı aldı ise ilk önce tercih ettiği huzurevine gidip başvuru evraklarını imzalaması gerekir. Yaşlı kişi ciddi sağlık sorunları nedeniyle evden tek başına çıkamıyorsa görevliler tarafından evinden alınıp merkeze getirilir.

İzmir özel huzurevleri bu tür hizmetler de sağlanmaktadır. Yaşlı kimse gerekli şartları sağlıyorsa huzurevine kabul edilir. Huzurevlerine kabul edilen yaşlı insanlar buradaki akranlarıyla birlikte sosyal bir ortam oluşturur. Sağladığı kaliteli ve güvenli ortamıyla özel huzurevlerinde kişilerden  belli bir ücret alınır.

Huzurevlerinin Sakinlerine Sağladığı Hizmetler Nelerdir?

İzmir özel huzurevleri yaşlı insanların daha iyi ve kaliteli bir ortam geçirebilmeleri için her şey planlı bir şekilde düzenlenmiştir. Herhangi bir sağlık problemiyle karşılaşma olasılığında anında müdahale için doktor muayene odaları bulunur. Eğlenceli vakit geçirebilmek için hobi odaları ve kafeteryalar bulunur. Ayrıca yemekhane, ibadethane, kişisel bakım odaları, merkezi ısıtma ve klima sistemleri huzurevleri içerisinde bulunur. Huzurevi sakinleri ziyaretçi kabul edip etmemekte özgürdür. Huzurevlerinde misafirler için ayrılmış bölümlerde mevcuttur. Huzurevlerinin sağladığı hizmetler;

  • Yardım hizmeti, ihtiyacın olduğunda her an yakınında yardımcı olacak görevliler bulunur.
  • Yiyecek ihtiyacı düzenli olarak giderilir
  • Huzurevi sakinlerine özel bakım hizmeti verilir.
  • Güvenli, kaliteli ve sosyal bir çevre imkânı tanınır.
  • Düzenli olarak aktiviteler yapılır.
  • Kişisel temizlik ve çevre temizliği üst düzeyde yapılır.

#İzmir Özel Huzurevleri
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.